przekłuwanie uszu

Kolczyki – symbol wdzięku, piękna, delikatności…
Jednak by móc je nosić musimy zdecydować się na przekłucie uszu.

 

System 75 firmy Studex jest bardzo delikatną i praktycznie bezgłośną metodą przekłucia uszu co czyni go idealnym dla dzieci.

Zabieg przekłuwania uszu wykonujemy profesjonalnym urządzeniem amerykańskiej firmy STUDEX® z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków, z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej.

Zabieg jest krótki, CICHY w pełni bezpieczny oraz nie powoduje nadmiernego bólu jak przy tradycyjnej metodzie przekłuwania ucha.
Tę metodę można stosować u dorosłych, jak i u dzieci. U niemowląt zalecamy najwcześniej, w okresie po pierwszych szczepieniach czyli ok. 6 miesiąca życia.

kolczyki-studex

Po wykonaniu zabiegu, wszystkie nasze najmłodsze klientki, otrzymują Dyplom lub naklejkę dla Super Odważnej Dziewczynki.

 1_max                     4_max

KOLCZYKI
Do pistoletu aplikujemy specjalne, antyalergiczne kolczyki. Wykonane są one ze stali chirurgicznej.
Są trochę grubsze niż zwykłe kolczyki, tak aby nieco rozepchnąć dziurkę i ułatwić późniejsze zakładanie zwykłych kolczyków.
Są to kolczyki z drobnymi oczkami. Przed zabiegiem istnieje możliwość wyboru wzoru.

JAK WYGLĄDA ZABIEG
Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego pistoletu STUDEX® ułatwiającego symetryczne przekłucie uszu, pod kątem prostym do płatków uszu. Kosmetolog dezynfekuje płatki uszu i zaznacza antybakteryjnym pisakiem miejsca wkłucia kolczyka, tak by były one idealnie symetryczne. Następnie do pistoletu wprowadzamy kolczyki, po czym następuje CICHE „przestrzelenie” ucha.

CZAS GOJENIA
Czas gojenia się uszu zależy od organizmu oraz higieny. Zazwyczaj uważa się, że dziurki w uszach goją się około trzech czterech tygodni. Praktyka pokazuje jednak, że pełne zagojenie się uszu następuje dopiero po ok. dwóch miesiącach.
Po pierwszym miesiącu dziurki są na tyle trwałe, że można zakładać inne kolczyki. Trzeba jednak robić to bardzo ostrożnie i wciąż dbać o higienę przekłutych miejsc.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU
– Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
– Oczyszczaj przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając wody utlenionej lub specjalnego płynu Studex bez wyjmowania kolczyków.
– Obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka.
– W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być SUCHE.
– Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu, ucho powinno zostać wypłukane czysta woda.
– Kontroluj ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.
– Przez około 1 tygodnia nie polecamy korzystać z basenu, sauny itd.
– Kontroluj aby nie doszło do tzw wpadnięcia kolczyka w ucho

Przed przystąpieniem do przekłuwania uszu, klient musi podpisać formularz zgody na przekłucie uszu!!!

 

Przekłucie nie powinno być wykonane u:

– nosicieli wirusa HIV

– osób cierpiących na chorobę nowotworową

– cukrzyków

– kobiet ciężarnych

– osób, które przyjmują leki obniżające krzepnięcie krwi

– osób, które przyjmują leki immunosupresyjne

– bądź sterydowe

– chorych na hemofilię

– chorych na białaczkę

– osób cierpiących na niewydolność nerek, wątroby, serca

– osób cierpiących na nie wymienione wcześniej choroby przebiegające z zaburzeniami metabolicznymi, zaburzeniami wchłaniania lub zaburzeniami odporności

– osób ze stwierdzoną infekcją pasożytniczą

– osób z grzybicą lub innymi zmianami chorobowymi w miejscu planowanego przekłucia

 

Przeciwwskazania względne
(przekłucie może być wykonane, jednak efekt estetyczny może nie być zadowalający):

– alergia na metale (nikiel)

– skłonność do przerastania blizn

– skłonność do keloidu

– skłonność do migracji lub odrzucania kolczyków

– atopowe zapalenie skóry lub łuszczyca (zmiany chorobowe często pojawiają się w pobliżu przekłutych miejsc)

 

Płatek ucha:
Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

 

Chrząstka ucha:
Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.
Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

Zaniedbanie właściwej pielęgnacji po zabiegu przekłuwania uszu lub nie zasięgnięcie porady medycznej natychmiast gdy pojawi się problem, może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha.
Komplikacje po zabiegu przekłucia uszu występują bardzo rzadko a statystyki pokazują, że większość z nich jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji.

Cena za przekłucie + komplet kolczyków od 67 zł
( cena uzależniona od wybranego rodzaju kolczyków)

przekłucie jednej dziurki + kolczyk od 36 zł