Dla wszystkich kobiet, które cenią piękno i wygodę.
Pragniecie wyglądać pięknie i młodo o każdej porze dnia i nocy? …z perfekcyjnym makijażem? …bardziej pewne siebie i zrelaksowane?
W zależności od okoliczności powinniśmy odpowiednio dobrać swój makijaż. Dobry makijaż to podstawa dobrego samopoczucia i pewności siebie w różnych okolicznościach, nieodzowny element kobiecej urody.
Warto przygotować twarz do makijażu korzystając z odpowiednich do naszej cery zabiegów. Jeśli niedoskonałości naszej cery są widoczne, to możemy zalecić na przykład złuszczanie kwasami, ale te należy wykonywać dużo wcześniej, najlepiej w okresie jesiennym lub wiosennym. By cerę odświeżyć, odpowiednie mogą być różnego rodzaju peelingi i maski algowe. Warto też pomyśleć o zabiegu oczyszczania twarzy, ale nie później niż trzy tygodnie przed ślubem. Należy też pamiętać o regulacji brwi ( najlepiej kilka dni przed) oraz, jeśli to koniecznie, o depilacji wąsika ( najlepiej dwa tygodnie wcześniej, gdyż może wystąpić zapalenie mieszków włosowych, które pojawia się kilka dni po depilacji i znika również po kilku dniach, a objawia się krostkami, które bardzo trudno przykryć makijażem). Twarz powinna być nawilżona i wypoczęta.
Bale studniówkowe, połowinki, imprezy u znajomych… w karnawale okazji na makijaż wieczorowy jest wiele.
Makijaż wieczorowy powinien być wyrazisty. Ważny jest więc akcent – na oczy, usta lub na jedno i drugie (chociaż ten ostatni sprawdza się najlepiej przy wyrazistym typie urody). My stawiamy w tym sezonie na oczy i makijaże wieczorowe, które je podkreślają.
Cena makijażu 200 zł
Czas wykonania makijażu około godziny
Makijaż ślubny wbrew pozorom nie jest prosty – łączy w sobie cechy makijażu dziennego, fotograficznego i wieczorowego. Ślub zazwyczaj ma miejsce w godzinach południowych bądź popołudniowych, czyli w świetle dziennym. Ważne zatem jest to, aby kolorystyka nie była zbyt intensywna, by makijaż był dość subtelny i jednocześnie podkreślał np. piękne oczy panny młodej czy ładne, pełne usta.
Warto też pamiętać o tym, że pięknie prezentują się wszelkie pudry rozświetlające, nałożone w odpowiednich partiach twarzy, których drobinki mienią się w świetle słońca. Kłóci się to trochę z pojęciem makijażu fotograficznego, który powinien być matowy oraz mocniejszy, gdyż na zdjęciach, które niewątpliwie są wykonywane podczas uroczystości makijaż zawsze wygląda na lżejszy niż jest.
Wykonując makijaż ślubny zawsze biorę pod uwagę to, jakie panna młoda ma podejście do niego, jak się w nim czuje, czy lubi się malować czy może stawia na 100% naturalności, czyli make up „no make up”, który też jest bardzo popularny. Biorąc to wszystko pod uwagę można przystąpić do odpowiedniego makijażu, który ma za zadanie podkreślić naturalne piękno, wydobyć to, co najlepsze, w miarę możliwości ukryć mankamenty. Powinien też pasować do panny młodej nie tylko pod względem typu kolorystycznego, ale też pod względem charakteru. A o tym bardzo szybko można się przekonać rozmawiając o kreacji i dodatkach na ten specjalny dzień.
Makijaż ślubny powinien być mocny czy delikatny? Z zasady powinien być subtelny, ale widoczny i w stonowanych odcieniach, raczej matowy, choć z delikatnym rozświetleniem poszczególnych partii twarzy. Bezpieczniej podkreślić oczy niż usta i należy pamiętać o najważniejszej zasadzie, że co za dużo to niezdrowo. Jeśli jednak upieramy się na przykład na usta w odcieniach maliny, to oko powinno być już jasne i stonowane.
Bazy spowodują, że makijaż będzie trwalszy i dłużej utrzyma się na twarzy. Świetnie sprawdzają się także pudry fixujące oraz fixery w spray’u które utrwalą makijaż na wiele godzin.
Dzień ślubu to nie jest czas na eksperymenty. Warto postawić na makijaż naturalny, ale podkreślający urodę panny młodej. Często spotykam się z prośbą, by wykonać taki makijaż by tego dnia wyglądać nieco inaczej i olśnić przybyłych gości. By to zrobić, czasem wystarczy przykleić kępki rzęs lub dodać uroku odpowiednim odcieniem różu. Nie warto eksperymentować z egzotycznymi makijażami chyba, że kreacja oraz charakter ślubu na to pozwalają.
Warto umówić się na makijaż próbny z kilku, ważnych powodów. Zaoszczędzi nam to dodatkowego stresu w dniu ślubu. Podczas próby dobieramy kolorystykę uwzględniając dodatki do sukni, typ kolorystyczny panny młodej oraz jej preferencje. Można wówczas też uwypuklić charakter panny młodej pokazując, że jest na przykład osobą odważną, szaloną, ekscentryczną lub przeciwnie: spokojną, delikatną i stonowaną. Ważne, by makijaż był naturalnym uzupełnieniem, a nie rzucającym się w oczy elementem całości. Poza tym makijaż próbny pozwoli nam sprawdzić czy nie występują reakcje alergiczne na użyte kosmetyki i zaoszczędzi nieprzyjemnych ewentualnych objawów w dniu ślubu.
Taka próba to nie tylko sam make up, ale też rozmowa dotycząca oczekiwać panny młodej, doradzenie jej lub wzięcie pod uwagę ciekawych pomysłów, gdyż najważniejszy jest efekt końcowy oraz to, by panna młoda dobrze czuła się w makijażu. Makijaż próbny jest potrzebny, by razem zastanowić się nad ewentualną modyfikacją, zobaczyć jak prezentuje się na zdjęciach, sprawdzić wytrzymałość makijażu i na co zwrócić szczególną uwagę przy jego utrwalaniu.
Cena makijażu 250 zł
Czas wykonania makijażu około 1 godziny